Načítání obsahu...

Články - Recenze

Tipy a rady vizážistky na téma make-upy Sothys

Tipy a rady vizážistky na téma make-upy Sothys

Proč jsou podle talentované vizážistky Světlany Benedíkové make-upy Sothys tím nejlepším produktem na trhu?

Přinášíme vám příspěvek od paní Světlany Benedíkové, velmi talentované vizážistky, která se v roce 2013 poprvé seznámila s produkty značky Sothys a získala prvenství v předkole mistrovství v make-upu pod taktovkou Unie kosmetiček. Největším dosavadním úspěchem pak pro ni bylo 1. místo na Mistrovství ČR v make-upu v roce 2021.  V současné době působí ve svém nově otevřeném salonu TOP BEAUTY STUDIO v Uherském Ostrohu.

 

A co nám paní Světlana napsala?

„Stát se profesionální vizážistkou byl můj první životní sen a letos v únoru jsem si splnila i ten svůj druhý, a to při otevření svého salonu. Jsem moc ráda, že jsem se mohla opřít o tak úžasnou profesionální kosmetickou značku, jakou je Sothys. Jsem šťastná, že patřím do takové „rodiny“, protože podpora pro spolupracující kosmetičky je neskutečná, taková, jakou jsem za celou svou dobu nezažila u žádné jiné značky.

Snažím se ženy učit, jak se starat o pleť a aby používaly na líčení i méně produktů, protože někdy méně je více. Někdy stačí pouze pleť sjednotit a lehce podtrhnout jen to, co už je na ní krásné.

Každá z nás má svůj rukopis líčení a toho se držte!“

Světlana Benedíková


Proč jsou podle Světlany make-upy Sothys tím nejlepším produktem na trhu?

 Jako vizážistka mám možnost pracovat s různými značkami kosmetiky a produkty. Jednou z mých oblíbených značek, na kterou nedám dopustit, jsou make-upy od SOTHYS. Tyto make-upy mi přináší spoustu benefitů, a proto bych chtěla přiblížit jejich použití a využití.

 

Make-up Detox Energie™ / Teint Détox Energie™

Tento make-up je nejvíce krycí a vhodný pro klientky s aknózní pletí, nebo různými nedokonalostmi, které potřebují schovat. Díky své pudrovější textuře je třeba ho dobře rozpracovat. Osobně ho používám i na make-up pro focení, kde se zdá být ještě přirozenější, než když ho používám při běžném líčení.

 Při nanášení používám štětec s velmi hustým rovně střiženým vlasem nebo houbičku, pokud je potřeba vyšší krytí. Nejdůležitější je make-up dobře zapracovat, aby na pleti vypadal perfektně. Samozřejmě tento typ make-upu nemusí být vhodný pro každou klientku, obzvlášť která není zvyklá na silnější krytí, nebo pro pleť zralejší s viditelnými vráskami, pro kterou obecně není více pudrový make-up úplně vhodný.

 

Make-up mládí / Teint Jeunesse

Tento typ make-upu je mým favoritem a používám ho na 80 % klientek, včetně nevěst. Má středně krycí účinek, krásně sjednocuje pleť a dokonale se přizpůsobí její barvě. Tento je naopak vhodný i pro zralou pleť. Pro mě z profesionálního hlediska je to make-up číslo 1, od té doby, co jsem ho vyzkoušela, už nelíčím s ničím jiným.  

Při nanášení používám plochý štětec, nebo štětec s hustým vlasem. Pokud je klientka zvyklá na roztírání make-upu rukama a prsty, vůbec to není problém. Důležité je jen make-up opět dobře zapracovat.

 

Fixační transparentní kompaktní pudr / Teint transparent

Pro dokonalý vzhled i výdrž nalíčení je třeba každý make-up zafixovat pudrem. Za mě je nejlepší volbou transparentní pudr Sothys. Ten nemění barvu make-upu, pouze zafixuje a zmatní celé líčení. Kombinace produktu make-up a transparentní pudr je opravdu TOP. Líčení má skvělou výdrž, pleť je krásně sametová a vypadá na pohled velmi pěstěně.

 

Tipy nejen pro profesionální vizážisty

 

1.       Pokud je pleť mastnější se sklonem k lesknutí, doporučuji použít jemný papírový kapesníček a znovu během dne lehce přepudrovat. Výborně funguje také Perfektor pleti Sothys, který i při použití přes pudr zmatní pleť na několik hodin.

2.       Pokud se klientka snaží dosáhnout přirozeného vzhledu, doporučuji použít tenkou vrstvu make-upu Teint Jeunesse, který bude pleti poskytovat lehké krytí a sjednocení, aniž by působil jako maska. Pro dokonale přirozený a lehký efekt je při aplikaci důležité použít správný štětec nebo vlhkou houbičku, aby se make-up dobře a rovnoměrně rozpracoval a splynul s pletí.

3.       Pro klientky s problematickou pletí nebo nedokonalostmi je vhodné použít make-up Detox Energie, který poskytuje vysoké krytí a dokáže nedokonalosti krásně opticky ztlumit. Pro líčení partií s více rozšířenými póry doporučuji použít houbičku, kterou se make-up spíše vtlačuje než roztírá, aby zůstal hezky na povrchu pleti a nedostával se tolik do pórů, které by jinak mohl opticky zvýraznit.

4.       Kombinace make-upu Teint Jeunesse a Transparentního pudru je ideální pro dosažení matného a vyhlazeného vzhledu. Transparentní pudr fixuje make-up a zmatňuje pleť, což zlepšuje celkový vzhled líčení a zajišťuje jeho výdrž po celý den

5.      Při suché pleti se sklonem k šupinkám si pleť připravíme použitím peelingu. Mě se nejvíce osvědčil před make-upem Hloubkový enzymatický čisticí krém Desquacrem a poté pak nanáším hydratační sérum samotné, nebo spolu s hydratačním krémem. U mastnější pleti doporučuji použít jako podkladovou bázi perfektor pleti.

6.       Pod make-up vždy aplikuji sérum a krém podle typu pleti, produkty však nechám minimálně 10 minut vstřebat, případně pleť ještě lehce odsaji ubrouskem.  Jinak se může stát, že se nevstřebaný krém po nanesení s make-upem bude žmolkovat, make-up se vněm bude rozpouštět a nebude mít takovou výdrž.

7.       Nezapomínejte na dotahování make-upu až do vlasové části obličeje, k uším, nosním dírkám a na krk. Pokud žena nosí vyčesané vlasy, lehce make-upem přejeďte i uši. Jinak vypadají „barevně“, protože jsou většinou do červena a „svítí“ na dálku.

8.       Při výběru odstínů make-upu volte odstíny, které nejlépe odpovídají tónu a podtónu pleti. Většinou se mi osvědčily odstíny C20 a N20, ale každý člověk má jiný typ a barevnost pleti, takže je dobré jako vizážista mít v profesionálním kufříku všechny odstíny, které můžete míchat mezi sebou, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.

9.       Make-up si vždy dávám na hřbet ruky (ne na paletu ani štětec), na ruce se totiž lehce rozehřeje a lépe se s ním pracuje.

10.   Nedělám si s produktem „body“ na obličeji, mohl by nadělat viditelné fleky přesně v místech, kam jsme bodově make-up nanesli.

11.   V letních měsících nezapomeňte používat UV faktor. V zimních měsících logicky používáme světlejší tón make-upu než v létě: na to pamatujte při výběru správného odstínu klientce. Nezapomínejte, že make-up by se měl vždy vybírat na denním světle a v místě spojnice mezi obličejem a krkem!

12.   Nezapomínejte správně a pravidelně čistit štětce (i klientky doma), aby líčení nebylo „šmouhovaté“, protože nám na štětcích zůstaly zbytky předešlého produktu.

 

Make-upy Sothys jsou skvělou volbou pro profesionální vizážisty, kteří chtějí svým klientkám nabídnout kvalitní produkty s různým krytím, přirozeným vzhledem a vysokým obsahem pěstících složek, které make-upy obsahují. S ohledem na různé typy pleti je důležité zvolit také správný typ a odstín make-upu a dbát na správnou techniku nanášení. S dodržením těchto zásad dosáhnete skvělých výsledků a uspokojíte všechny i ty nejnáročnější klientky.

 

Světlana Benedíková

FB: Svetlana Vizáž

IG: @top_beauty_studio_svetlana

 

 

Recenze

Recenze

Další články

Pečujte o pleť stejně dokonale jako v kosmetickém salonu. Na Sothys spoléhají i hvězdy mířící na červený koberec!
Pečujte o pleť stejně dokonale jako v kosmetickém salonu. Na Sothys spoléhají i hvězdy mířící na červený koberec!

Pečujte o pleť stejně dokonale jako v kosmetickém salonu. Na Sothys spoléhají i hvězdy mířící na červený koberec!

Nabídka krémů, sér proti stárnutí pleti a vráskám nebo přípravků chránících před slunečními paprsky je tak bohatá, že je opravdu těžké se v ní zorientovat a vybrat si to nejlepší. Než riskovat metodou pokus-omyl, je lepší vsadit na rady profesionálů. Vizážista Tomáš Moučka nedá dopustit na francouzskou značku Sothys. Nabízí totiž jedinečné produkty pro ženy i muže a o její výjimečnosti svědčí i to, že v obyčejné drogerii její produkty nekoupíte.
Nová šťavnatá kolekce líčení Sothys by @okmakeup_karolina
Nová šťavnatá kolekce líčení Sothys by @okmakeup_karolina

Nová šťavnatá kolekce líčení Sothys by @okmakeup_karolina

Máme pro vás recenzi od blogerky Karoliny Vobrubové, která se s nadšením ponořila do naší sezónní kolekce líčení jaro / léto 2024. Pojďme společně s ní objevit kouzlo barev a inovací, které tato exkluzivní kolekce přináší. Těšíte se?
Pod/zimní kolekce líčení Sothys / Blogerka Karolina Ondrašíková
Pod/zimní kolekce líčení Sothys / Blogerka Karolina Ondrašíková

Pod/zimní kolekce líčení Sothys / Blogerka Karolina Ondrašíková

Víme, že máte rádi recenze našich produktů. Přinášíme vám proto nejnovější článek Karoliny Ondrašíkové, která vyzkoušela kolekci podzim / zima. Pojďte se s námi podívat na vychytávky nového líčení a které produkty jsou Karolíny nejoblíbenější. A jak se jednotlivé produkty líbí vám? Máte svého favorita?
KOSMETICKÝ ZÁKLAD / Kolik stojí a do čeho investovat?
KOSMETICKÝ ZÁKLAD / Kolik stojí a do čeho investovat?

KOSMETICKÝ ZÁKLAD / Kolik stojí a do čeho investovat?

Beauty redaktorka Karolina Ondrašíková představuje 5 kosmetických produktů, které tvoří základ péče o pleť. „Určitě není potřeba pořizovat si ze začátku 10 lahviček s tím, že pomalu ani nebudete vědět, kdy a jak je používat. Důležité je začít. A nezáleží na tom, jestli je vám 20 nebo 40 let, efekt to bude mít vždy a určitě nikdy není pozdě.“
RECENZE / Sothys Kolekce líčení jaro / léto 2022 / Blogerka Karolina Ondrašíková
RECENZE / Sothys Kolekce líčení jaro / léto 2022 / Blogerka Karolina Ondrašíková

RECENZE / Sothys Kolekce líčení jaro / léto 2022 / Blogerka Karolina Ondrašíková

Vedle kolekce pečující kosmetiky Kiwi a Ananas, o které jsem vám nedávno psala v tomto článku, má Sothys novinky i v dekorativní kosmetice. Limitovaná kolekce jaro / léto se nese v souladu se současnými trendy nahého líčení, jehož základem je zdravá a krásná pěstěná pleť. Zdravé a pěstěné pleti se snažím jít naproti pravidelným kosmetickým ošetřením a make-upu už tolik nepoužívám. Častěji sahám spíše po BB krému nebo smíchám make-up s krémem, aby byl výsledek přirozenější a pleť rozzářená a svěží.
Krém mládí proti vráskám / Recenze SalonyKrasy.cz
Krém mládí proti vráskám / Recenze SalonyKrasy.cz

Krém mládí proti vráskám / Recenze SalonyKrasy.cz

V online katalogu odborníků na krásu Salóny krásy.cz vyzkoušeli Krém mládí proti vráskám Sothys Paris. A jaký měl u nich úspěch? Přečtěte si recenzi jednoho z našich nejprodávanějších produktů z programu mládí.
Sothys Matující makeup a báze pod makeup / Recenze eL Beauty Blog
Sothys Matující makeup a báze pod makeup / Recenze eL Beauty Blog

Sothys Matující makeup a báze pod makeup / Recenze eL Beauty Blog

Francouzskou značku pečující i dekorativní kosmetiky Sothys jsem mohla poznat díky projektu Beautyblogerky.cz. Kromě péče o pleť jsme si na jedné ze schůzek mohli osahat a vyzkoušet i dekorativní kosmetiku a mě osobně nejvíce zaujal matující makeup a hlavně také Perfektor pleti a následně jsem je i dostala na vyzkoušení a jak jsem s nimi spokojená se dozvíte v dnešní recenzi.
Best of Sothys / BEAUTYLIFE by Aja
Best of Sothys / BEAUTYLIFE by Aja

Best of Sothys / BEAUTYLIFE by Aja

Recenze top nejoblíbenějších produktů francouzské luxusní kosmetiky Sothys blogerky BEAUTYLIFE by Aja.