Načítání obsahu...

Články - Tipy v péči o pleť

Pravidelná péče o pleť? Aneb jak správně by měla Vaše péče o pleť vypadat...ať už ta denní, týdenní nebo mimořádná.

Pravidelná péče o pleť? Aneb jak správně by měla Vaše péče o pleť vypadat...ať už ta denní, týdenní nebo mimořádná.

Protože víme, že nejlepší kosmetické rady jsou ty od profesionálů a z praxe, přinášíme Vám zajímavý článek naší spolupracující kosmetičky, která radí svým klientům, jak se v této době co nejlépe starat o svou pleť. Doporučujeme přečíst až do konce.

Milé dámy,

vzhledem k tomu, že momentálně je veškerá péče na Vás, rozhodla jsem se pro Vás sepsat tento nepříliš stručný článek. Rozebereme si zde denní péči o pleť a také tu, kterou bychom měly provádět třeba 1x týdně, 1x měčně nebo 1x za půl roku.

 

Co se týká každodenní péče ráno

Ráno po probuzení je nutné vždy pleť odlíčit, odlíčení by mělo probíhat 2x denně. Vždy ráno (odstranění výpotků a nečistot, které pleť přes noc vyprodukovala) a večer (nečistoty usazené na pleti za celý den, make-up). Vhodné produkty: odličovací mlíčko a pleťová voda/mycí gel/mycí krém.

Pokud používáte oční krém, nanášíme jemnými tahy na oční okolí, bez tlaku, opravdu jemně vmasírujeme.

V případěže používáte sérum (dodává živiny do hloubky pleti, jako jediný produkt dokáže fakticky měnit stav pleti), nanesete sérum na obličej, krk jemně vklepete - chviličku čekáte (půl minutky, minutku).

Poté aplikujete krém (doporučuji z osobní zkušenosti najít si krém, který Vás nadchne, zůstat u něj a měnit séra).

Nakonec nanesete korektor, podkladovou bázi, make-up.

Během dne můžeme pleť osvěžit v případě nutnosti termální vodou (příjemné a velmi osvěžující zejména v letním období nebo v případěže pracujete v prostředí, kde je suchý vzduch).


Večerní rituál

Večer vždy pleť odlíčíme (opět stejné produkty jako ráno). Tento krok je opravdu velmi nutný, a to i v případěže svou pleť nelíčíte. Pokud se večer správně neodlíčíte, je naprosto zbytečné utrácet peníze za krémy, séra atd. Produkty pak zkrátka nefungují – pamatujte si jednou pro vždy, že odlíčení pleti šetrnými, avšak účinnými produkty je prostě základ pro krásnou a zdravou pleť, pro pleť, která netrpí předčasným stárnutím.

Na čistou pleť nanesete produkty v tomto pořadí: 

- oční krém,

- sérum,

- krém (osobně nemám ráda rozdělování krémů na denní a noční). Já používám ráno i večer krém z řady Hydra 3HA právě od Sothys. Ano vím, Sothys má i úžasné noční krémy, sama za sebe však můžříct, že tyto krémy doporučuji klientkám pouze v případěže pleti něco chybí, něco řeší. Například krém s vitamínem C Noctuelle doporučuji pro pleť, která je unavená, potřebuje rozzářit, a právě velká koncentrace vitamínu C v tomto krému přesně tohle pleti poskytne (super vhodný je i pro kuřačky a osoby se zašedlým tónem pleti). Pokud ale nic takového neřešíte, mějte klidně jeden a ten samý krém na den i noc. 


Nepravidelná péče: peeling - gomáž - exfoliace - proč tenhle krok provádět? 

Je to jednoduché, hromadění odumřelých buněk má za následek matnou, šupinatou a unavenou pleť. Peeling ji však dokáže snadno rozzářit a ozdravit. Tento produkt Vám z pleti odstraní tzv. nepropustnou bariéru, po jejímž odstranění pleť lépe přijímá aktivní látky a živiny. Pokud tedy chcete, aby vaše pleťové krémy, séra, ampulky lépe pronikaly do pokožky, pracovaly efektivněji a mohly plnit lépe svoji funkci, nezapomínejte na pravidelný peeling. A poslední důvod, proč mít tento produkt doma je krásný a zářivý make-up. Jen vyživená pleť, bez vrstev odumřelé kůže, bude zářit a bude hladká a uhlazená.


Jak často používat peeling a jaký vybrat? Vždy se musíme řídit stavem pleti. Pokud je Vaše pleť velmi citlivá, až papírová, má popraskané žilky, určitě nevybírejte peeling mechanický, tedy ten, kde najdete ostrá zrnka, namleté pecky, větší částečky apod. Tohle by Vám spíš ublížilo! Pokud je Vaše pleť hrubší, více se mastí a máte ráda tyhle zrníčkové konzistence klidně je používejte, ale nikdy netlačte, provádějte peeling jemně.

Za sebe však nejvíce doporučuji tzv. enzymatické peelingy. Pracují na bázi enzymů, aminokyselin. Pleť čistí šetrně, a přesto velmi důkladně. Příkladem může být ikonický produkt Desquacrem od Sothys. Tento druh peelingu rozpouští odumřelou vrstvu buněk a nechá na povrch proniknout mladší vrstvy kůže. Enzymatické peelingy podporují obnovu buněk, čistí póry, zlepšují texturu a kvalitu pleti a zároveň nemají žádné nepříjemné vedlejší účinky. Navíc konkrétně tento enzymatický čistič při pravidelném používání Vaši pleť zbaví i černých teček, protože nečistotám nedá šanci! Opravdu! Používání doporučuji: u citlivé pleti 1x za 14 dní/1x týdně. U problematické pleti můžeme používat max. 2x týdně.

Silnější variantou je Hloubkový čistič s exfoliačním účinkem.

A ještě něco, peeling vždy nanášejte na důkladně odlíčenou a vyčištěnou pleť. Nikdy, ale opravdu nikdy, nedrhněte pleť silou, obzvláště ne v blízkosti očního okolí, tam je naše pleť extrémně tenká, a můžete si tak zadělat na vrásky.


Pleťové masky

Masky nepatří do každodenní péče o pleť, opět ale za sebe doporučuji používat cca 1x týdně. Jsou to klíčové produkty, které pečují a ošetřují Vaši pleť i v pohodlí domova a posouvají vaši běžnou péči zase o krok dál. 

Hlavním účelem pleťových masek je HYDRATACE, UKLIDNĚNÍ, ROZJASNĚNÍ, OSVĚŽENÍ, ale také PROKRVENÍ, VYPNUTÍ, VYHLAZENÍ, ČIŠTĚNÍ, VÝŽIVA a REGENERACE pleti. Vždy záleží na tom, jaký problém nebo co konkrétně na své pleti řešíte, co Vaše pleť potřebujete, a také na tom, co očekáváte.

Výhodou masek je téměř okamžitý efekt, sama je přezdívám tzv. SOS rychlou pomocí. Například teď aktuálně mám pocit, že je moje pleť mdlá, bez života, nezáří, mám rozšířené póry…tak použiji masku. Při dobrém a správném výběru masky pak můžete pozorovat opravdu okamžitý efekt na pleti.

A tady opět platí, masku vždy aplikujte na důkladně vyčištěnou pleť, ideálně po peelingu (udělejte si třeba 1x týdně chvilku pro sebe – aplikujte peeling, následně masku a užijte si chvilku jen pro Vás).

A pokud si nevíte rady, jakou masku vybrat, obraťte se na svou kosmetičku, která vám pomůže vybrat masku vhodnou právě pro Vaši pleť.

Pokud odejdeme od exfoliace pleti a používání masek, existují další produkty v péči o pleť, které jak já říkám používáte opravdu velmi nepravidelně. Třeba jednou za rok klidně jako dárek pro sebe. Jedním z takovýchto produktů jsou např. pleťové ampule. Jedná se o tzv. pleťovou kúru. Tuto kúru používáte po dobu 7 dní ráno a večer. Ampule nanášíte na čistou a suchou pleť, ještě před použitím séra a krému, tedy po odlíčení.

Tato péče pozvedá krásu pleti, je vhodná pro všechny ženy, které chtějí své pleti dodat něco extra, něco navíc.

V nabídce Sothys jsou tyto pleťové ampule: omlazující ampulky, hydratační, okysličující, rozjasňující.

Ať už používáte či nepoužíváte produkty francouzské péče Sothys Paris, doporučuji Vám vždy vybírejte kvalitní produkty. Produkty při jejichž používání opravdu uvidíte efekt. Nemá smysl používat produkty, které Vaší pleti nic nedají. Často mi některé mé klientky říkají, že za roky používání svých předchozích produktů v podstatě nezaznamenaly žádný efekt, a to ať už řeší akné nebo vrásky. Taková péče pak přeci postrádá svůj smysl. Na co pak člověku je, že ušetří 2–3 stovky, když nikdy nevidíte to, co vidět chcete a stav Vaší pleti se nemění.


Ano, jsem kosmetička, která si stojí 100% za značkou se kterou pracuje (a věřte mi, že dříve to tak nebývalo, proto sem hledala dál a dál), a to z jednoho prostého důvodu. Za svůživot, profesionální i osobní jsem vyzkoušela velké množství kosmetiky (moje pleť je velmi náročná, dříve ekzematická, velmi suchá, citlivá) a opravdu nikdy se mi nedařilo jak u sebe, tak mých klientek řešit problémy s pletí tak efektivně jako se Sothys Paris. 


Samozřejmostí však ale je, že mé klientky spolupracují, chtějí měnit stav své pleti, chtějí výsledky. Tzn. po kosmetice neodejdou ode mě a nedají si druhý den na pleť krém na tělo a v životě se neodlíčí. To bych se pak mohla přetrhnout a nic by se nedělo. Je důležité naučit se rutině, naučit se pravidelnému jemnému, avšak důkladnému čištění své pleti. Používat produkty opravdu vhodné pro pleť jaká nám byla dána a spolupracovat. Základem každé ženy jsou a musí být 3 produkty (pro každodenní péči) - odličování (mlíčko a pleťová voda nebo odličovací gel a pleťový krém), postupem času, věkem, stavem pleti pak klientky přidávají séra, oční krémy atd.

 

Vaše Petra Štarková 

www.tvojekosmeticka.cz

 

 

 

Tipy v péči o pleť

Tipy v péči o pleť

Další články

Musím změnit svou skincare na léto?
Musím změnit svou skincare na léto?

Musím změnit svou skincare na léto?

Léto je tady a s ním přichází potřeba upravit naši péči o pleť, aby zůstala zdravá a chráněná před sluncem a vysokými teplotami. Jak se tedy liší péče o pleť v létě oproti péči v zimě?
Pánská řada Sothys Homme
Pánská řada Sothys Homme

Pánská řada Sothys Homme

Sothys Homme: Nová luxusní pánská řada plná elegance a mužnosti
E-book Průvodce péčí o vaši pleť ke stažení
E-book Průvodce péčí o vaši pleť ke stažení

E-book Průvodce péčí o vaši pleť ke stažení

Chcete-li se vyhnout nákupům kosmetické péče způsobem pokus-omyl, a jistě jste už někdy takový nákup udělali, pak je nejlepší držet se následujícího postupu.
S pojmem přírodní kosmetika nebo biokosmetika se setkáváme v dnešní době čím dál častěji. Jak skutečně poznat, že si vybíráme opravdu produkty, které těmto názvům odpovídají?
S pojmem přírodní kosmetika nebo biokosmetika se setkáváme v dnešní době čím dál častěji. Jak skutečně poznat, že si vybíráme opravdu produkty, které těmto názvům odpovídají?

S pojmem přírodní kosmetika nebo biokosmetika se setkáváme v dnešní době čím dál častěji. Jak skutečně poznat, že si vybíráme opravdu produkty, které těmto názvům odpovídají?

Mnoho lidí již propadlo trendu přírodní, udržitelné a ekologické kosmetiky a spousta z nás si dává předsevzetí, že bude používat produkty šetrnější pro svou pleť i naši planetu a vytvářet méně odpadu.
Nové make-upy bez silikonů. Proč a jak je začít používat.
Nové make-upy bez silikonů. Proč a jak je začít používat.

Nové make-upy bez silikonů. Proč a jak je začít používat.

Přečtěte si nový článek od naší spolupracující kosmetičky a vizážistky, která se s vámi podělí o své zkušenosti a vychytávky s novými make-upy, jak je nanášet a snad o všem, co by vás mohlo v souvislosti s nimi zajímat.
4 důležité kroky v péči o pleť. Proč se neodbývat? Blogerka Karolina Ondrašíková
4 důležité kroky v péči o pleť. Proč se neodbývat? Blogerka Karolina Ondrašíková

4 důležité kroky v péči o pleť. Proč se neodbývat? Blogerka Karolina Ondrašíková

Máte také citlivou pleť, která reagujte na vnější podněty jako například změny teplot nebo nevhodně zvolené kosmetické produkty? Máme pro vás pár tipů naší blogerky, která se s citlivou pletí potýká. Poradí vám, jak jí chránit a správně se o ní starat, aby trpěla co nejméně.
Našli jsme dokonalou noční péči o pleť
Našli jsme dokonalou noční péči o pleť

Našli jsme dokonalou noční péči o pleť

Hledání toho nejlepšího krému, který by vyhladil pleť a vrátil čas o pár vrásek zpět, nikdy neskončí. Nádherná a pružná pleť je nejlepším módním doplňkem ženy. Aby neztrácela jas a mladistvou svěžest, je dobré ji věnovat patřičnou a dokonalou péči… zejména v noci.
Toužíte po očích bez vrásek, otoků a tmavých kruhů?
Toužíte po očích bez vrásek, otoků a tmavých kruhů?

Toužíte po očích bez vrásek, otoků a tmavých kruhů?

Profesionální francouzská kosmetika Sothys přichází s novou řadou péče o oční kontury Prescription JeunesseTM, která nabízí okamžité výsledky k dosažení svěžího a mladistvého vzhledu očního okolí, bez tmavých kruhů a váčků.
Tajemství dlouhověkosti a věčného mládí z Japonska
Tajemství dlouhověkosti a věčného mládí z Japonska

Tajemství dlouhověkosti a věčného mládí z Japonska

Zajímalo Vás někdy, proč japonské ženy vypadají stále mladě a jejich pleť vypadá báječně za jakékoli situace? Jistě nebudete překvapeni, když se dozvíte, že kouzlem je skloubení tradice a inovace.
Na kterých částech těla poznáte skutečný věk?
Na kterých částech těla poznáte skutečný věk?

Na kterých částech těla poznáte skutečný věk?

S přibývajícím věkem se naše kůže stává slabší a v důsledku úbytku kolagenních vláken také méně elastickou, čímž jsou patrnější vrásky, ochablejší pleť či pigmentové skvrny ovlivněné věkem.
Jak zvláčnit suché a šupinaté tváře
Jak zvláčnit suché a šupinaté tváře

Jak zvláčnit suché a šupinaté tváře

Kdykoli romantičtí autoři opěvovali ženskou krásu, nezapomněli se zmínit o sametově hebké pleti jako o jednom z jejích hlavních atributů. Zhrublá a šupinatá pokožka se s krásou nepojí a je třeba se jí rychle zbavit.
Jak korigovat otoky očí
Jak korigovat otoky očí

Jak korigovat otoky očí

Oteklé oči trápí ženy zejména po ránu, dodávají nám unavený vzhled a zdaleka nemusejí být signálem, že jsme probděly půlku noci.
Jak zjemnit tmavé kruhy kolem očí
Jak zjemnit tmavé kruhy kolem očí

Jak zjemnit tmavé kruhy kolem očí

Věděli jste, že svaly zajišťující pohyby oka jsou jedny z nejaktivnějších svalů v lidském těle?
Jak sjednotit pigment pleti a zmírnit pigmentové skvrny
Jak sjednotit pigment pleti a zmírnit pigmentové skvrny

Jak sjednotit pigment pleti a zmírnit pigmentové skvrny

Barevně sjednocená pleť byla vždy spojována s ženskou krásou a mládím. Ovšem zejména po létě, kdy jsme s rozkoší vystavovaly pokožku slunečním paprskům, se mohou objevit na pleti tmavé skvrny a pigmentové mapy.
Jak a čím pečovat o mladou pleť
Jak a čím pečovat o mladou pleť

Jak a čím pečovat o mladou pleť

Je vám 20+? Přišel čas věnovat pleti více pozornosti a péče. Nejdůležitější je prevence, která je klíčem k dokonalé pleti ve vyšším věku.
Jak zklidnit záněty a projevy akné
Jak zklidnit záněty a projevy akné

Jak zklidnit záněty a projevy akné

Jedním z ožehavých problémů, kterým si téměř každý v určitém období života projde, je akné. Vědět, jak správně pečovat o aknózní pleť je tedy velmi důležité.
Jak se zbavit zanícené a citlivé pleti
Jak se zbavit zanícené a citlivé pleti

Jak se zbavit zanícené a citlivé pleti

Podobně jako citlivá duše i citlivá pleť přináší své majitelce řadu potíží a omezení, se kterými se musí naučit žít. Problémy s citlivou pletí řeší podle nedávného průzkumu až 60 % dospělých žen a možná se to týká i vás, protože citlivé mohou být všechny čtyři typy pleti – suchá, normální, mastná i smíšená.
Čištění a příprava mastné a problematické pleti
Čištění a příprava mastné a problematické pleti

Čištění a příprava mastné a problematické pleti

Každá pleť přirozeně produkuje kožní tuk (tzv. maz), který ji udržuje pružnou a chrání ji před škodlivými vlivy prostředí. Příliš aktivní mazové žlázy ale způsobují, že pleť je nadbytečně mastná, leskne se, má rozšířené póry a sklony k zanícení či tvorbě komedonů. Svojí strukturou je silnější a většinou bývá dlouho velmi elastická, proto se ženám s mastnou pletí tvoří vrásky později, ale zato jsou pak hlubší a výraznější.
Jak správně čistit a připravit suchou a citlivou pleť na další péči
Jak správně čistit a připravit suchou a citlivou pleť na další péči

Jak správně čistit a připravit suchou a citlivou pleť na další péči

Věděli jste, že denně ztrácí vaše tělo přirozeně pouhým pocením cca 600 ml vody? Pokud málo pijete, vlhkost ubývá rychleji, než si ji dokáže spodní tkáň nahradit. A vrchní vrstva pokožky pochopitelně vysychá. Ano, ta vrstva, která je nejvíc vidět. Typově suchá (a často ruku v ruce také dehydratovaná) pleť je pohmat hrubší, šupinkovatá a rychleji stárne.
Znáte svoji pleť?
Znáte svoji pleť?

Znáte svoji pleť?

Věděli jste, že váha vaší kůže odpovídá přibližně třem sáčkům mouky? Pouhá tři kila, na kterých je zašifrovaný celý dosavadní život. Stav kůže je totiž ovlivněn nejen genetikou, ale zejména životním stylem. To, jak se stravujeme, co a v jakém množství pijeme, jak moc se stresujeme, kolik času trávíme na slunci, zda dostatečně spíme nebo si nedokážeme odpustit cigaretu... to vše se nám zaznamenává do pokožky a ke stáří nám vystaví účet. Někdy možná ještě dřív.