Načítání obsahu...
Tipy v péči o pleť

Články - Tipy v péči o pleť

Jak zklidnit záněty a projevy akné

Jak zklidnit záněty a projevy akné

Tento nepříjemný stav pleti se obvykle objeví v dospívání v souvislosti s turbulentními hormonálními změnami, které pubertu provázejí. Hormonální látky totiž stimulují mazové žlázy, pleť produkuje nadměrné množství mazu a neodlučuje dostatečné množství odumřelých buněk, takže se tyto dvě složky nahromadí v pórech a společně vytvoří měkkou zátku.

Stěna póru naběhne, a buď vytvoří bílou špičku, nebo (pokud je na povrchu otevřená) může ztmavnout a vytvoří se černá tečka. Záněty, vznikající hluboko uvnitř mazových žláz, vytvářejí bouličky pod povrchem kůže.  Tyto problémy se nejčastěji vyskytují v obličeji, na ramenou, hrudníku a zádech, protože právě tady se vytváří nejvíce mazu. Problematická pleť není bohužel jen svízelí spojenou s dospíváním, ale dovede potrápit také ženy, které procházejí obdobím spojeným s hormonálními změnami (těhotenství, menstruace, syndrom polycystických ovarií, atp.). Na vznik problematické pleti má vliv také genetická predispozice --  pokud oba rodiče trpěli akné, je velká pravděpodobnost, že se nevyhne ani jejich dětem.

Pokud jste si vytáhli Černého Petra a z jakéhokoliv důvodu se s problematickou pletí potýkáte, doporučujeme začít od základů a jíst zdravě, vyhýbat se ve stravě zejména sacharidům, nekouřit, vyhýbat se zakouřeným prostorám a neucpávat si póry nekvalitními hutnými make-upy. Je také namístě poradit se s dermatologem, který nejlépe určí, jak závažný je stav vaší pleti.

Pokud máte pleť aknózní mírně či středně, mohou vám, kromě správného čištění a přípravy pleti, znatelně pomoci kosmetické přípravky, které zklidňují záněty a tlumí projevy akné. Takovým přípravkem je čistící sérum Serum purifiant, které lokálně pleť desinfikuje, redukuje nerovnosti a vysušuje komedony.

Sérum doplňuje na dotek nemastný a hojivý reparační krém Creme reparatrice. Byl vytvořen speciálně pro problematickou pleť, obsahuje alantoin, lékořici a biostimuliny kukuřičných zrn napomáhající buněčné obnově.

Základní maska pro mastnou pleť Masque absorbant má konzistenci pudrového krému, obsahuje kaolin, zinek, titan, tedy látky, které běžně nacházíme v mastičkách řešících kožní problémy. Maska je obohacena o prášek z meruňkových jader, který vypíná póry a vysušuje nedokonalosti pleti. Lze aplikovat dvakrát týdně klasickým způsobem na vyčištěnou pleť a po čtvrt hodině masku odstranit. Výborné výsledky zaručuje také použití masky lokálně přes Sérum Purifiant přímo na malé pupínky, kdy ji necháte působit přes noc. Pupínky se výrazně zklidní a rychleji se hojí.

Kromě pečující kosmetiky zkuste také kosmetiku, která pomůže problematickou pleť maskovat. K zakrytí nedokonalostí zkuste použít lehký make-up pro mastnou pleť Make-up Teint mat, který má zmatňující efekt a pomocí výtažku z šípku stahuje póry. Na pupínky lze použít korekční tyčinku Stylo correcteur imperfection obsahující vitamín F, bisabolol a kyselinu salicylovou.

TIP:

Jestliže s mastnou a problematickou pletí bojujete, kosmetička vám ve vašem salonu sestaví program péče, který obsahuje mj. léčebnou a čisticí kúru pro mastnou pleť  CORRECTEUR, která pleť dokonale uvolní, vyčistí, ozdraví a zklidní.

 

Další články

Jak zmírnit rozšířené póry
Jak zmírnit rozšířené póry

Jak zmírnit rozšířené póry

Každá z žen touží po perfektní pleti bez nedokonalostí a pórů. Ta nemusí být pouze jen snem, ale může se stát i realitou. Jenže jak jí dosáhnout?
Jak zvláčnit suché a šupinaté tváře
Jak zvláčnit suché a šupinaté tváře

Jak zvláčnit suché a šupinaté tváře

Kdykoli romantičtí autoři opěvovali ženskou krásu, nezapomněli se zmínit o sametově hebké pleti jako o jednom z jejích hlavních atributů. Zhrublá a šupinatá pokožka se s krásou nepojí a je třeba se jí rychle zbavit.
Jak korigovat otoky očí
Jak korigovat otoky očí

Jak korigovat otoky očí

Oteklé oči trápí ženy zejména po ránu, dodávají nám unavený vzhled a zdaleka nemusejí být signálem, že jsme probděly půlku noci.
Jak zjemnit tmavé kruhy kolem očí
Jak zjemnit tmavé kruhy kolem očí

Jak zjemnit tmavé kruhy kolem očí

Věděli jste, že svaly zajišťující pohyby oka jsou jedny z nejaktivnějších svalů v lidském těle?
Jak se zbavit zanícené a citlivé pleti
Jak se zbavit zanícené a citlivé pleti

Jak se zbavit zanícené a citlivé pleti

Podobně jako citlivá duše i citlivá pleť přináší své majitelce řadu potíží a omezení, se kterými se musí naučit žít. Problémy s citlivou pletí řeší podle nedávného průzkumu až 60 % dospělých žen a možná se to týká i vás, protože citlivé mohou být všechny čtyři typy pleti – suchá, normální, mastná i smíšená.
Čištění a příprava mastné a problematické pleti
Čištění a příprava mastné a problematické pleti

Čištění a příprava mastné a problematické pleti

Každá pleť přirozeně produkuje kožní tuk (tzv. maz), který ji udržuje pružnou a chrání ji před škodlivými vlivy prostředí. Příliš aktivní mazové žlázy ale způsobují, že pleť je nadbytečně mastná, leskne se, má rozšířené póry a sklony k zanícení či tvorbě komedonů. Svojí strukturou je silnější a většinou bývá dlouho velmi elastická, proto se ženám s mastnou pletí tvoří vrásky později, ale zato jsou pak hlubší a výraznější.
Jak správně čistit a připravit suchou a citlivou pleť na další péči
Jak správně čistit a připravit suchou a citlivou pleť na další péči

Jak správně čistit a připravit suchou a citlivou pleť na další péči

Věděli jste, že denně ztrácí vaše tělo přirozeně pouhým pocením cca 600 ml vody? Pokud málo pijete, vlhkost ubývá rychleji, než si ji dokáže spodní tkáň nahradit. A vrchní vrstva pokožky pochopitelně vysychá. Ano, ta vrstva, která je nejvíc vidět. Typově suchá (a často ruku v ruce také dehydratovaná) pleť je pohmat hrubší, šupinkovatá a rychleji stárne.
Znáte svoji pleť?
Znáte svoji pleť?

Znáte svoji pleť?

Věděli jste, že váha vaší kůže odpovídá přibližně třem sáčkům mouky? Pouhá tři kila, na kterých je zašifrovaný celý dosavadní život. Stav kůže je totiž ovlivněn nejen genetikou, ale zejména životním stylem. To, jak se stravujeme, co a v jakém množství pijeme, jak moc se stresujeme, kolik času trávíme na slunci, zda dostatečně spíme nebo si nedokážeme odpustit cigaretu... to vše se nám zaznamenává do pokožky a ke stáří nám vystaví účet. Někdy možná ještě dřív.